80 minutes of Kubernetes: Felhő architektúrák és automatizált DevOps gyakorlatok
Üdvözlünk az AWS Lounge Hungary webinar sorozatán!
Időpont: 2024. január 23. 18:00 - 19:20
Helyszín: Online
A rendezvény házigazdái:
Üdvözlünk az AWS Lounge Hungary online meetup-sorozatán!
Az AWS, illetve szakmai partnerei, a Devertix és az Ingram Micro által szervezett előadás sorozat célja, hogy sallangoktól mentes, 100%-ban szakmai előadásokkal támogassa az AWS-sel már foglalkozó és a felületek iránt még csak érdeklődő hazai szakembereket is. Nem titkolt célunk az sem, hogy a résztvevőinket valódi, egymást segítő közösségbe kovácsoljuk.
AWS Lounge Hungary meetup-sorozat időről időre elhozza az AWS újdonságait, igyekszik testközelbe hozni az AWS szolgáltatás-portfóliójában már elérhető megoldásokat, azok gyakorlati alkalmazását külső szakemberek segítségével, illetve olyan 3rd party szolgáltatásokat is, melyek hozzájárulnak a professzionális felhőhasználathoz.
Sorozatunk mostani, második állomásán az AWS-ben már elérhető Kubernetes megoldásokat vesszük nagyító alá. Bemutatjuk az AWS EKS klaszterek rejtelmeit, ismerd meg a GitLab CI/CD és az Argo CD deploy funkcióit, mélyülj el az Istio Service Mesh világában, és fedezd fel az automatikus alkalmazás- és klaszterskálázás izgalmas dimenzióit.
Az ingyenes webinarra regisztrálók hozzáférnek majd az online közvetítésünkhöz, ahol élőben, tökéletes minőségben, a prezentációk bevágott képével lesz követhető az esemény. Sőt, kérdezni is lehet az előadóinktól!
A zárt közvetítés YouTube linkjét a rendezvény előtti napon küldjük ki a regisztrált résztvevőknek, számukra a meetup felvételről is visszanézhető lesz!
Programok:
Több mint 20 éve dolgozom az IT különböző területein (Service Delivery, Project Management, Architecture), ebből az utóbbi 3 évben felhős környezetben, mint AWS Solutions Architect.
EKS klaszter AWS-ben
Amazon EKS rövid áttekintése az architectúra, biztonság és menedzselhetőség szempontjából.
2013-ban kezdtem dolgozni rendszergazdaként majd később cloud engineer-ként a Cheppers-ben. Idén ősztől a Devertix csapatában folytattam ezt a munkát. A kezdetektől AWS-alapú felhőszolgáltatásokat és a hozzájuk kapcsolódó CI/CD rendszereket tervezünk, fejlesztünk, illetve infrastruktúrát építünk és támogatunk.
Gitlab build + Argo CD Deployment
Mi is az az ArgoCD? Miért érdemes használnunk Kubernetes környezetbe történő deployment esetén a "hagyományos" CI/CD megoldásunk helyett? Hogyan működik pontosan és mik az előnyei más megoldásokhoz képest? Miért lehet érdemes kiváltanunk vele akár a GitLabba, akár más verziókezelőnkbe épített CD megoldásunkat? Miért és mitől lesz az ArgoCD-t használva hatékonyabb mind a cégünk, mind pedig a fejlesztőcsapatunk? Ezekre a kérdésekre mind választ kapunk az előadásból, miközben a GitOps alapvetései is szóba kerülnek.
15 éve dolgozom az IT területen. Rendszergazdából váltam hálózati mérnökké, majd néhány év data center közelében eltöltött év alatt magával ragadott az automatizálás. Most már közel 6 éve foglalkozom infrastruktúra és hálózat automatizálással.
Istio Service Mesh dióhéjban
Bemutatom az Istio komponenseit, a feladatát és működését.
Továbbá azt, hogy miként érdemes implementálni Kubernetes környezetben.
2021-től kezdődően segítem a DevOps Ház munkáját, melyet továbbra is folytatok immáron a Devertix színeiben. Eleinte rendszergazda, valamint operator szerepkört töltöttem be az MBH banknál. 2023 júliusától, azonban már, mint SRE Platform Infrastruktúra építő veszek részt a napi folyamatokban. Mindemellett, EKS szintű alkalmazás megoldások szállításával segítem a fejlesztők munkáját (SSO, CI/CD, Git, Monitoring, Tracing, Logging stb.).
Automata alkalmazás és klaszter skálázhatóság, Karpenter
Automata Cluster és alkalmazás skálázásról fogok beszélni, elmondom miért hasznos, illetve felvázolom a működését. Cluster skálázásban a Karpenter lesz a fő téma, ahol bemutatom magát az alkalmazást, az elméleti működését, illetve be is mutatom hogyan működik a gyakorlatban egy demo keretében. Ezután kitérek az alkalmazás skálázásra is (KedaCore ObjectScaler), ahol szintén elmondom majd hogyan áll össze egy ilyen rendszer, illetve mik kellenek a működéséhez. Majd ezt is megmutatom hogyan használható a gyakorlatban.